Zaproszenie – SAW połączony z IV Centralnym Górskim Rajdem Energetyków

Tegoroczna edycja Szkoły Aktywnego Wypoczynku została połączona z IV Centralnym Górskim Rajdem Energetyków – razem z Mokotowskim Klubem Turystycznym im. Krystyny Krahelskiej tworzymy wspólną imprezę.

Termin: 13-19 września 2015
Miejsce: Pieniny oraz Gorce (częściowo Słowacja).

Zakwaterowanie: w trzech Ośrodkach Wypoczynkowych na terenie Szczawnicy. Zakwaterowaniem uczestników zarządza Ania Wikieł – ona osobiście przydziela pokoje zgłaszającym się uczestnikom i odpowiednio lokuje ich w ośrodkach starając się uwzględniać Wasze potrzeby.
Posiłki: śniadania i obiadokolacje. Posiłki spożywać będziemy w miejscu zakwaterowania.

Trasa: w ciągu tygodnia połazimy sobie dość mocno, zmęczymy się wszyscy, wypocimy to co złe czyli tłuszczyk 🙂 … Szczegóły wędrówki są obecnie jeszcze dopracowywane pomiędzy organizatorami a przewodnikami aby wszyscy mogli być zadowoleni – podam konkret w późniejszym terminie lecz jak zwykle … nie będzie lekko. Za trasę i za jej pokonywanie odpowiedzialni będą przewodnicy, którzy będą prowadzić poszczególne grupy. W niektórych (szczególnych) przypadkach zamiast przewodnika na trasę z grupa wyruszy ratownik GOPR.
Codziennie rano po śniadaniu wraz z przewodnikami będziemy wyruszać na trasę – startować zaczynamy około 8.30 (czasami niemniej wcześniej) – a wracać koło 18.30 (przewodnicy w ramach swych obowiązków mogą czasami wydłużyć lub skrócić trasę).
Do naszej dyspozycji będzie 7-9 przewodników oraz 3 autokary które w miarę potrzeb będą realizowały transfery.
Na zakończenie imprezy jest oczywiście planowane jej zakończenie przy wspólnej wieczornej zabawie … zresztą i codziennie wieczorem zachęcam do wspólnej zabawy.
Szacujemy, iż będzie nas wszystkich około 350 osób – jest to zatem impreza duża o charakterze masowym, nie wszyscy będą jak znam życie chodzić po górach a już na pewno nie codziennie.

W zależności od tego ile osób się zgłosi od nas (Datajana) – myślę tu i o byłych uczestnikach SAW – to jesteśmy w stanie zorganizować odrębną grupę. Na pewno dla nas będę chciał zorganizować dodatkowo – poza ogólnym programem – rafting po Dunajcu, gdyż bardzo się podobał podczas poprzedniej imprezy.

Odpłatność:
W załączniku jest karta zgłoszenia – proszę ją wypełnić i odesłać do Ani, oczywiście jak się ktoś zdecyduje – ja niemniej gorąco zachęcam. Proszę też dokonać na podane konto wpłaty w kwocie 650 zł. Dodatkowo jeśli ktoś chce korzystać z autokaru (dojazd z Wawy i powrót do Wawy) to jeszcze 120 zł.
Na organizację raftingu będę zbierał na miejscu od nas po zdaje się 30 zł (jeszcze to uzgadniam z Piotrem na miejscu) … standardowo też tak jak w latach ubiegłych aby uprzykrzyć Wam życie proszę o mienie ze sobą … 2 euro 🙂

Na imprezie tej będziemy reprezentować tak nasz Klub jak i Oddział Warszawski PTTK, który powołaliśmy do życia – będę chciał prowadzić tam na miejscu punkt informacyjny, w którym można będzie zapisać się do PTTK, porozmawiać, czy też dokonać dobrowolnej wpłaty na cele statutowe nowego Oddziału.

Korzystając z tego że zostanie ten mail do Was przesłany – zapraszam już teraz na kolejną edycję Nocnego rajdu Świetlików – standardowo w Górach Świętokrzyskich. Wstępny termin to 9-11 października. Bliższe informacje będą podawane w późniejszym terminie, gdy termin rajdu będzie się zbliżał. Na Świetlikach tak jak w poprzednim roku będziemy zbierać słodycze dla dzieciaków – akcja ta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem tak z Waszej strony – za co bardzo serdecznie i gorąco dziękuję 🙂 jak i dzieciaki są zadowolone … a dyrekcja szkoły bardzo chwali sobie taki sposób naszego podejścia do całości tematu … jest zatem obopólne zadowolenie.

I jeszcze jedna prośba do Was … jako świeżo utworzony Oddział PTTK nie dysponujemy funduszami, nie wypracowaliśmy sobie jeszcze źródeł dochodów a przed nami jest kilka wydatków, które musimy pokryć – między innymi rejestracja Oddziału w KRS. Jeśli możecie wesprzeć nas dobrowolną wpłatą to z góry za każdą przekazaną nam złotówkę serdecznie dziękuję. Pieniądze te będą przeznaczone na działalność statutową i udokumentujemy ich wydatkowanie stosownymi dokumentami. Pieniądze można wpłacać albo u mnie albo u Darka Nazarczyka lub można też zostawić je w siedzibie Klubu (Grójecka 77/7) u Marty z prośbą o dostarczenie ich do nas … Jeszcze raz wszystkim, którzy zdecydują się nas wesprzeć serdecznie i gorąco … DZIĘKUJĘ 🙂

Dla tych co będą wypełniali formatkę zgłoszeniową – w polu „zgłaszający” wpisujemy KLUB TURYSTYCZNY „DATAJANA”, w polu „adres” wpisujemy 02-094 Warszawa ul Grójecka 77/7, w polu NIP nie wpisujemy nic. A w rubryce podajemy już swoje dane oczywiście … Jeśli ktoś chciałby za tą formę wypoczynku otrzymać fakturę to niech to zaznaczy a Ani niech zgłosi swe dane do faktury … Formatkę należy odesłać mailowo do Ani.

Wszelkie zapytania proszę kierować albo do Ani Wikieł – mail: anka.wikiel@gmail.com lub bezpośrednio do Józka Gajewskiego (Komandor Rajdu) tel. 607765767. Ja na tym rajdzie będę odpowiadał za logistykę … telefon do mnie dla zainteresowanych 500000011.

Jacek Trzoch

(fot. Piotr Szymański)