L NOCNY RAJD ŚWIETLIKÓW – odwołanie imprezy

Kochani.
Niestety edycja 50 Nocnego Rajdu Świetlików jest jakaś dla nas nieszczęśliwa pod względem możliwości odbycia się.

W poprzednim roku, planowana data wypadła w pierwszym dniu wprowadzenia zakazu organizacji imprez, co spowodowało konieczność odwołania wydarzenia. W bieżącym roku, obowiązujące przepisy, nie pozwalają nam na jej organizację – nie w formie, w jakiej zawsze się odbywała. Rozważałem inne możliwości, jednak każda z nich ma dużo niepewnych składników, nie gwarantuje dobrej zabawy – a to przecież jest główny powód stawiennictwa grup na starcie. Robienie imprezy jednonocnej, bez zagwarantowania noclegu, jest całkowicie nierozsądne, całkowicie wywracałoby jej założenia, które są jasne i które dają przyjemność uczestnictwa i organizacji.

Gdyby to był rajd dla 20 osób to dalibyśmy radę się gdzieś upchnąć po stodołach, niemniej to jest szacunkowo impreza na 150 osób i żadna stodoła nie wchodzi w rachubę, gdyż żadnej „dziczyzny” w tym względzie nie popieram, jako odpowiedzialny za Wasze bezpieczeństwo. Zresztą i takiej stodoły się teraz w świętokrzyskich już nie znajdzie.

Z wielkim smutkiem, po raz drugi z rzędu, muszę się poddać  – i powiedzieć Wam … już na starcie „do zobaczenia za rok”. Niestety klimat jest jaki jest … wybaczcie. Miałem nadzieję do ostatniej chwili, że może się uda, że będzie zielone światło, że damy radę … Niestety – piątkowe rozmowy całkowicie pozbawiły mnie złudzeń.

Mam nadzieję, że wytrwacie jeszcze trochę w gotowości startowej i spotkamy się na starcie – mi ta impreza mocno leży na sercu, i chcę, by kolejne edycje się odbywały planowo. Jaka jest sami wiecie, jaka jest organizacja tych rajdów – widzieliście. Trzymam kciuki za Was – wytrwajcie. 

Obiecałem, że te nieodbyte odbijemy sobie – ta tegoroczna także się zalicza do tych czekających na realizację. Mi jest tym bardziej żal odwoływać, że wszystko zostało przygotowane, dopięte na ostatni guzik, podobnie jak w poprzednim roku. No ale cóż – widocznie tak musiało się stać.

Pozdrawiam Was świetlikowo,

Jacek (Duch)