Dzień Przewodnika w Radzyminie – 23.02.2019r.

Zapraszam na spacer po Radzyminie z okazji Dnia Przewodnika.*
Spotkajmy się w sobotę, 23 lutego 2019 r., o godzinie 10:30, w Radzyminie, przed wejściem na “stary” cmentarz 1920 r., przy Al. Jana Pawła II.

Spacer rozpoczniemy od zwiedzania cmentarza. Następnie pójdziemy “Drogą Golgoty Narodu Polskiego” w kierunku Rynku. Po drodze przerwa na kawę. Dalej spacer po Rynku, zwiedzanie Kolegiaty. Spacer zakończymy ok. 13:30.

Poprzednie edycje Dnia Przewodnika kończyły się wspólnym posiłkiem zamawianym przeze mnie w jakimś niedrogim lokalu. Jeśli będzie zainteresowanie takim zakończeniem spaceru, to proszę o informację do 17-tego lutego na e-maila: andrzej.dybek@gmail.com.
Impreza odbywa się na zasadzie samofinansowania.
Wszystkie koszty związane ze spacerem (bilety ZTM, kawa, zakupy, posiłek) pokrywają uczestnicy.

Wskazówki nt. dojazdu komunikacją publiczną z Warszawy:
Do cmentarza w Radzyminie można dojechać z Warszawy autobusem ZTM linii 738. Autobusy odjeżdżają z W-wy, z przystanku Dw. Wsch. (ul. Kijowska) o godz. 8:37, 9:17, 9:57. Czas przejazdu to ok. 40 min. Wysiadamy na przystanku „na żądanie” Cmentarz 1920.

Powrót do Warszawy autobusem linii 738 z Radzymina, godziny odjazdów: 13:55, 14:35, 15:15, 15:55, 16:35, 17:15, 17:55

Wasz przewodnik
Andrzej Dybek

* “Międzynarodowy Dzień Przewodników Turystycznych, uroczyście obchodzony 21 lutego, został ustanowiony w 1989 r. podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych (World Federation of Tourist Guide Associations – WFTGA), która odbyła się w Nikozji na Cyprze.

Ideą Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych jest oprowadzanie za darmo miejscowych ludzi, w ich języku, po ich terenie. Ten dzień ma pokazać pracę przewodnika lokalnym społecznościom i lokalnym władzom, a także uświadomić gospodarzom terenu, jaką rolę odgrywają przewodnicy w obsłudze turystów, a w szczególności w kreowaniu wizerunku miasta czy regionu.

Przewodnik turystyczny, zgodnie z Europejskim Komitetem Standaryzacji (European Commitee for Standardisation), to osoba, która oprowadza zwiedzających w wybranym przez nich języku oraz objaśnia kulturalne i przyrodnicze dziedzictwo obszaru, na jaki posiada uprawnienia wydane przez odpowiednie władze.”