Podsumowanie Rajdu „CZTERY PORY ROKU – WIOSNA”

Dzięki za wycieczkę!
Druga wyprawa po Miłośnika Puszczy Kampinoskiej za nami. Dzięki wszystkim za przybycie.  Tym razem aura dopisała, a w sumie było nas 11 osób.

2017.04.22-23 Rajd „Cztery Pory Roku – WIOSNA”

Trasę rozpoczęliśmy w miejscowości Granica, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić muzeum Kampinoskiego Parku Narodowego. Ku naszemu zaskoczeniu, okazało się, że jest możliwość wzięcia udziału w konkursie, do którego ochoczo przystąpiliśmy. Chcąc odpowiedzieć na wszystkie konkursowe pytania zwiedziliśmy skansen budownictwa puszczańskiego z zagrodą Widymajera, przeszliśmy aleją Trzeciego Tysiąclecia oraz wspięliśmy się na wieżę widokową, z której rozciągał się przepiękny widok na bagna porośnięte kaczeńcami. Udzieliwszy samych dobrych (jak sądzimy) odpowiedzi, otrzymaliśmy w nagrodę piękne zakładki do książek oraz naklejki z łosiem J.

Po tak efektownym starcie, w końcu ruszyliśmy w drogę. Dzień mijał szybko tak jak kilometry. Idąc zielonym szlakiem, który następnie przeszedł w niebieski, dotarliśmy do Brochowa. Tam zwiedziliśmy przepiękny kościół obronny z XVI w. w którym ślub wzięli rodzice Fryderyka Chopina oraz pomnik samego Fryderyka. Zbaczając z czerwonego szlaku, mogliśmy podziwiać zakola rzeki Bzury gdzie w 1939 roku odbyła się wielka bitwa. Poprzez Tułowicki Borek dotarliśmy do Osady Tułowickiej gdzie nocowaliśmy w domku typu Brda. Wieczorem było ognisko, kiełbaski i wspólne biesiadowanie z wieczorem kawalerskim. Dziękujemy za okazaną gościnność i życzliwość. Nazajutrz udaliśmy się w krótką, ale również malowniczą trasę, gdzie zwiedziliśmy m. in. Cmentarz ewangelicki w Kromnowie. Pogoda na zakończenie sprawiła nam psikusa zsyłając porwisty wiatr i silne opady deszczu.

Przy okazji rajdu, naszemu Koledze Marcinowi Rogozińskiemu został wręczony dyplom nadania uprawnień Znakarza Nizinnych Szlaków Pieszych PTTK. Jest to pierwsze tego typu odznaczenie w naszym Klubie więc tym bardziej cenne. Gratulujemy!

Już w lipcu zapraszamy wszystkich na kolejną część naszego tegorocznego projektu  „Cztery pory roku”.