CZTERY PORY ROKU: WIOSNA – zaproszenie na wycieczkę do Kampinoskiego Parku Narodowego 2017.04.22-23

Zapraszamy wszystkich na kolejną edycję wyprawy do Kampinoskiego Parku Narodowego pod hasłem CZTERY PORY ROKU. Tym razem czas na wiosnę :-).

Do zdobycia będą punkty OTP oraz odznaka Miłośnika Puszczy Kampinoskiej, dla osób, które zaliczą zgodnie z regulaminem osiem wycieczek. Na koniec cyklu dla najwytrwalszych planujemy pamiątkowe gadżety. Zaczynamy w miejscowości Granica ale nocleg będzie w Tułowicach, w Osadzie Puszczańskiej PTTK (http://www.osadapuszczanska.pl/). Zapewniam, że wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

Na wiosenną część, należy:

  1. Zjeść potężne śniadanie
  2. Przygotować sobie kanapki na drogę
  3. Zabrać herbatę w termosie
  4. Zabrać śpiwór – osoby, które chcą nocować
  5. Ciepło się ubrać (to nie zima, więc nie ma co przesadzać)
  6. Być przygotowanym na deszcz – zwłaszcza psychicznie
  7. Mieć latarkę
  8. Nie zabierać sanek

Spotykamy się w miejscowości Granica, na parkingu, o godzinie 09:30. Wyruszamy o 10:00. Potrzebuję jednego chętnego kierowcę, z którym pojedziemy na dwa somochody do Tułowic, gdzie zostawimy jego samochód na terenie ośrodka. Dystans do pokonania 20 km. Powrót planowany jest ok. godziny 17:00. Wtedy to, kierowców zaworzę do Granicy i odbieramy resztę samochodów. Wieczorem zapewniamy ognisko i pieczenie kiełbasek (każdy przynosi sobie to co lubi). W ośrodku, w którym nocujemy do dyspozycji będziemy mieli wrzątek, kawę i herbatę.

Osoby, które zdecydują się na nocleg będą zakwaterowane w dwóch 9-osobowych domkach typu BRDA. UWAGA: śniadanie nie są wliczone w cenę noclegu ale jest możliwość jego zamówienia w kwocie 15 zł od osoby. Kolejnego dnia wyruszamy pomiędzy 09:00 a 10:00. Powrót ok 14:00-15:00. Rozjeżdżamy się do domów.

1 dzień wycieczki (22 kwiecień) – długość trasy 25 KM: Granica->dalej zielonym szlakiem do Borowej Góry->dalej niebieskim szlakiem do Brochowa ->dalej czerwonym szlakiem do Tułowic

2 dzień wycieczki (23 kwiecień) – długość trasy 18 KM: Tułowice->dalej czerwonym szlakiem do Góry Kapturowej->dalej żółtym szlakiem rowerowym do Piasków Królewskich->dalej niebieskim szlakiem do Góry Kurlanckiej->dalej zielonym szlakiem do drogi Jagiełły->dalej czerwonym szlakiem do Tułowic.

Cena z noclegiem (dwa dni wycieczki): 35zł/osoba

Cena bez noclegu (jeden dzień wycieczki): 15zł/osoba

Zgłoszenia proszę kierować na piotr.blicharski@datajana.pl

Wycieczka planowana jest na max. 18 osób, więc liczy się kolejność zgłoszeń!