CZTERY PORY ROKU – ZIMA. Zaproszenie na wycieczkę do Kampinoskiego Parku Narodowego

Zapraszamy wszystkich na serię wycieczek po Kampinoskim Parku Narodowym pod hasłem CZTERY PORY ROKU.Każda z wycieczek będzie zorganizowana w innej porze roku. Z oczywistych względów zaczynamy od zimy :-).
Do zdobycia będą punkty OTP oraz odznaka Miłośnika Puszczy Kampinoskiej, dla osób, które zaliczą zgodnie z regulaminem osiem wycieczek. Na koniec cyklu dla najwytrwalszych planujemy pamiątkowe gadżety. Jakie? Jeszcze nie wiem, ale wspólnie możemy się nad tym zastanowić brodząc w śniegu po kolana. Trochę żartuję, chociaż zapewniam, ze wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

Zaczynamy od dwudniowej wycieczki zimowej. W związku z tym należy:

  1. Zjeść potężne śniadanie
  2. Przygotować sobie kanapki na drogę
  3. Zabrać herbatę w termosie
  4. Zabrać śpiwór – osoby, które chcą nocować
  5. Ciepło się ubrać (czapka, szalik, rękawiczki, kalesony itp.)
  6. Być przygotowanym na deszcz/śnieg – zwłaszcza psychicznie
  7. Mieć latarkę
  8. Zabrać sanki (to na wypadek jak będzie śnieg i kogoś zabolą nogi) wraz z osobą sanki ciągnącą J

Spotykamy się w miejscowości Stara Dąbrowa 17 w ośrodku ZHP o godzinie 09:30. Wyruszamy o 10:00, powrót planowany jest ok. godziny 17:00. Wieczorem zapewniamy ognisko i pieczenie kiełbasek. W ośrodku, w którym nocujemy do dyspozycji mamy wrzątek, kawę i herbatę.

Osoby, które zdecydują się na nocleg będą zakwaterowane w jednej sali a za łóżka będą nam służymy materace wojskowe. Śniadanie wliczone w cenę noclegu dostaniemy w ośrodku. Kolejnego dnia wyruszamy pomiędzy 09:00 a 10:00. Powrót ok 14: 00-15: 00. Rozjeżdżamy się do domów.

1 dzień wycieczki (4 luty) – długość trasy 22 KM: Stara Dąbrowa->Trakt Napoleoński (przez OOŚ Żurawiowe)->Posada Łubiec->wzdłuż OOŚ Karpaty->Zamczysko->Sosna Powstańców->Górki->podnóżem Wilkowskiej Góry->Stara Dąbrowa.

2 dzień wycieczki (5 luty) – długość trasy 15 KM: Stara Dąbrowa->Dąbrówka->wdłuz Jakubowskich Gór->Droga do Ślakty->przez OOŚ Rybitew->Leońcińska Droga->Stara Dąbrowa

Cena z noclegiem i śniadaniem: 30zł/osoba

Cena bez noclegu: 15zł/osoba

Zgłoszenia proszę kierować na piotr.blicharski@datajana.pl

Wycieczka planowana jest na ok. 15 osób, więc liczy się kolejność zgłoszeń!